رضا باکری صنایع لبنی
در گفت‌وگو با نوش آنلاین مطرح شد؛

واکنش دبیر انجمن صنایع لبنی به انتقاد یک نماینده مجلس/ کارخانه‌ها روزانه ۳ هزار تن شیر نیاز دارند نه ۲۰ لیتر

دبیر انجمن صنایع لبنی به انتقاد نماینده گلپایگان مبنی بر نخریدن شیر دامداران سنتی توسط برخی صنایع لبنی پاسخ داد و گفت: تولید شیر به بخش دامداری‌ها و کارخانه‌ها مرتبط است نه صنایع لبنی.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در زوهای اخیر علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس با انتقاد از صنایع لبنی گفته بود برخی از صنایع لبنی، شیر دامداران سنتی را خریداری نمی‌کنند.

بختیار عدم نخریدن شیر دامداران سنتی توسط صنایع لبنی را دلیل کاهش سرانه تولید شیر در کشور خوانده بود و گفته بود که بدین ترتیب فرصت‌های اشتغال پایدار از بین می‌رود. رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی به این انتقاد نماینده گلپایگان اعتقادی ندارد و می‌گوید موضوعی که از سوی این نماینده مطرح شده، اصلا ارتباطی به صنایع لبنی ندارد.

تولید شیر ارتباطی به صنایع لبنی ندارد

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، به انتقاد این نماینده مجلس پاسخ داده و گفته است: اولا صنایع لبنی شیر تولید نمی‌کنند و تنها فرآیند فرآوری در آنجا انجام می‌شود بنابراین اساسا تولید شیر و بحث کاهش یا افزایش آن، به بخش دامداری‌ها و کارخانه‌ها مرتبط است نه صنایع لبنی، چراکه صنایع لبنی عموما صنایع تبدیلی هستند.

کاهش مصرف سرانه شیر مسئله کلان اقتصادی است

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود:  اگر مصرف سرانه شیر پایین است، هیچ ارتباطی با صنایع لبنی ندارد. اینها مسائل کلان اقتصادی و کشاورزی است و به دستگاه‌های ذیربط ارتباط دارد.

باکری گفت: واحدهای تولید شیر در واقع کارخانه‌های بزرگی هستند که از دامداران صنعتی بزرگ شیر می‌گیرند بنابراین موضوع صنایع روستایی و جمع‌آوری شیر دامداران سنتی به حوزه صنایع لبنی مرتبط نیست و در حیطه وظایف اتحادیه تعاونی‌های لبنی قرار می‌گیرد.

صنایع لبنی روزانه ۳ هزار تن شیر نیاز دارند نه ۲۰ لیتر

دبیر انجمن صنایع لبنی متذکر شد: اگر موضوع، کمک صنایع لبنی به دامداران و خرید شیر آنها باشد، باید گفت که صنایع بزرگ تنها شیر گاوداری‌های صنعتی را خریداری می‌کنند که هر کدام از آنها در روز ۵۰۰ تا ۳ هزار تن در روز تولید می‌کنند، طبیعی است که خرید ۲۰-۳۰ کیلو شیر دامداران روستایی استفاده‌ای برای صنایع لبنی بزرگ ندارد.

کد خبر : 4776 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۴

بیشتر بخوانید

نظر شما