علی بختیار نماینده مجلس دهم

انتقاد یک نماینده مجلس از صنایع لبنی/ دلیل کاهش سرانه تولید شیر

یک نماینده مجلس دهم از نخریدن شیر دامداران سنتی توسط برخی صنایع لبنی انتقاد کرد و گفت: این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را درآینده با کاهش روبرو می‌کند زیرا حجم بالای تولید شیر از دامداری‌ها سنتی وارد چرخه بازار مصرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، علی بختیار با اشاره به وضعیت دامداری‌های سنتی در کشور گفت: حذف دامداری‌های سنتی کشور در شرایط کنونی به هیچ امکان‌پذیر نیست زیرا حجم بالایی از تولیدات لبنی و شیر در این نوع دامداری‌های تولید می‌شود و همچنین با تعطیلی دامدارهای سنتی، افراد بسیاری از فرصت‌های اشتغال پایدار در این راستاخارج می‌شوند.

ارائه تسهیلات ویژه، برای تبدیل دامداری‌های سنتی به هلدینگ‌های بزرگ صنعتی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راهکار منطقی برای گذر دامداری‌های سنتی به سمت هلدینگ‌های بزرگ صنعتی، ارائه تسهیلات ویژه و کاربردی به دامداران سنتی است تا بتوان علاوه بر رونق بازار تولید و صادرات، هزینه‌های مولد و جاری تولید را نیز در دامداری‌های کشور کاهش داد.

بختیار افزود: برخی از صنایع لبنی معتقدند، دوشیدن شیر در دامداری‌های سنتی به روش‌های سنتی هزینه‌های غربالگری همچون پاکسازی شیر از باکتری‌های موجود به آن‌ها را تحمیل می‌کند و بدین معنا باید شیر را ارزان‌تر از دامداران سنتی خریداری کنند که منطقی نیست زیرا سالیان متمادی است که شیر با این شرایط در دامداری‌های سنتی کشور تولید می‌شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس افزود: اگر خواهان کاهش هزینه تولید در دامداری‌های سنتی هستیم باید شیردوش صنعتی را در اختیار دامداران سنتی قرار دهیم.

صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی‌کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: خبرها حاکی است، برخی از صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی‌کنند و این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را در آینده با کاهش روبرو می‌کند زیرا حجم بالای تولیدشیر از دامداری‌ها سنتی وارد چرخه بازار مصرفی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس که با ایکانا گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: دولت باید مابه‌التفاوت تولید به مصرف شیر را به طور مستقیم به دامداران پرداخت کند.

کد خبر : 4745 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۴

بیشتر بخوانید

نظر شما