برندهای مشهور نوشیدنی

تاریخچه نام ۳ برند مشهور نوشیدنی جهان

در طول روز نام برندهای مختلف نوشیدنی و لباس و خودور و … را می‌شنویم که کمتر کسی می‌داند نام آنها از کجا آمده است.

کد خبر : 1529 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نام بسیاری از برندهای مشهور جزئي از زندگي روزمره همه شده و نام آن ها بر کالاهاي اساسي که هر روزه مصرف مي‌شود، نقش بسته است. برای آنکه دلیل نامگذاری برندهای مشهور آشنا شوید، بهتر است مطلب زیر خوانده شود:
پپسی کولا (Pepsi-Cola)
موسس اصلي کمپاني پپسي کَيلب ديويس برادهام (Caleb Davis Bradham) نام داشت که در ابتدا به شغل پزشکي علاقه نشان مي داد اما مشکلات خانوادگي باعث شد که دانشکده پزشکي را رها کرده و به داروسازي روي بياورد.

اولين اختراع او با نام «نوشيدني برَد» (Brad’s Drink) از ترکيب شکر، آب،کارامل، روغن ليمو و جوز هندي ساخته شده بود. سه سال بعد برادهام اسم نوشيدني خود را به «پپسي کولا» (Pepsi-Cola) که از واژه ي «dyspepsia» به معناي «عدم هضم غذا» گرفته شده بود تغيير داد.

استارباکس starbucks
گوردون بَوکر از موسسان برند «استارباکس» در يکي از مصاحبه هاي خود داستان انتخاب اسم اين کمپاني را بيان کرده است. در ابتدا آن ها کلمات بسياري که با دو حرف «st» شروع مي شد را مورد بررسي قرار دادند زيرا بر اين باور بودند که چنين واژه هايي قدرت خاصي دارند. وي در اين باره چنين مي گويد: ناگهان يکي با نقشه اي قديمي از معادن «Cascades » و «Mount Rainier» پيدا شد که در آن اسم يک شهر قديمي با نام «Starbo» ذکر شده بود. به محض اين که من اسم اين شهر را روي نقشه ديدم به ياد اولين دوست ملويل [با نام Starbuck] در کتاب موبي ديک افتادم.

کوکا کولا cocacola
فرمول ساخت کوکاکولا برای نخستین بار در سال ۱۸۸۶ به صورت یک نوشیدنی، توسط جان پمبرتون داروساز آمریکایی و در شرکت مواد شیمیایی او ابداع شد. کتابدار او فرانک رابینسون انتخاب نام کوکاکولا را به او پیشنهاد داد و لوگوی دست‌نویس و سلیس آنرا خطاطی کرد که تا به امروز به عنوان لوگوی این شرکت و این نوشیدنی پابرجاست.

 

نظر شما